Sterylizator parowy | Autoklaw laboratoryjny
Laboklav 25
PRZEZROCZYSTE ROZWIĄZANIE DO OSZCZĘDZANIA MIEJSCA PODCZAS STERYLIZACJI.
Unikalna konstrukcja łączy się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i optymalnym wykorzystaniem przestrzeni komory o pojemności 25 litrów. Nasza autoklaw z okrągłą komorą oferuje miejsce na maksymalnie pięć standardowych butelek laboratoryjnych o pojemności 1 l wraz z pokrywkami. Pokrywa komory wykonana z odpornego na temperaturę szkła bezpiecznego oraz przednia pokrywa ze szkła bezpiecznego umożliwiają obserwację procesów zachodzących w komorze. Diody LED oświetlają wnętrze komory, a kolorowe diody LED stanu pracy wskazują aktualny stan urządzenia. Już w wersji podstawowej zintegrowano wszystkie ważne funkcje nowoczesnego autoklawu laboratoryjnego.
Seria Laboklav 25 jest bardzo kompaktowa i zajmuje niewiele miejsca. Wszystkie niezbędne agregaty są umieszczone w obudowie.

Laboklav 25
Oszczędność miejsca i wysoka wydajność
Dostosowana geometria komory umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Kompaktowa konstrukcja urządzenia do sterylizacji o średnicy komory ø 265 mm zajmuje niewiele miejsca na stole laboratoryjnym. Elastyczna koncepcja bez stałych przyłączy umożliwia mobilne zastosowanie. Urządzenie jest dostarczane w kolorze czerwonym, z przednią blachą ze szczotkowanej stali nierdzewnej, wypukłą pokrywą z bezpiecznego szkła i panelem sterowania w innym kolorze.
wielostronny
przeznaczony do sterylizacji cieczy, ciał stałych (bez ciał drążonych o wąskich kanałach) i łatwych do odpowietrzenia odpadów
kompaktowa konstrukcja
możliwość pracy bez stałych przyłączy
oszczędność miejsca
uniwersalne ustawienie
Wymiary ustawienia
szer. x gł.: 440 x 550 mm
(plus 110 mm wysięg drzwi)
skonfigurowane jako urządzenie stołowe
wydajne i trwałe
Seryjny generator pary
Moc 2 kW
Elementy grzewcze nie są zanurzone w wodzie (co wydłuża ich żywotność)
wyróżniony
prawdziwy 32-bitowy system z dużym, wielokolorowym panelem dotykowym i wewnętrzną pamięcią 16 GB
- duża pojemność ładowania
- niskie koszty energii elektrycznej
Powszechnie uważa się, że duża komora oznacza jednocześnie dużą pojemność ładowania. Nie zawsze jest to jednak prawdą, zwłaszcza w przypadku ładowania płynów w butelkach o pojemności 1 l. Im bardziej kompaktowe urządzenie, tym mniej kosztownej stali nierdzewnej zużywa się do jego produkcji, a także mniej energii potrzebnej do podgrzania sterylizowanych przedmiotów do wymaganej temperatury. W fazie chłodzenia wystarczy tylko odprowadzić energię, która została wcześniej dostarczona. Urządzenie jest wyposażone w moc grzewczą, która jest optymalnie dostosowana do wielkości komory i procesów. Takie dostosowanie mocy grzewczej prowadzi do znacznych oszczędności kosztów eksploatacji i przyspieszenia procesów.


Zawór spustowy wody zdemineralizowanej

Zawór spustowy kondensatu
Zbiornik na wodę całkowicie odsoloną

Otwór do napełniania wodą demineralizowaną
Zbiornik na kondensat
Wielokolorowy panel dotykowy

Wskaźnik poziomu napełnienia – lampka świeci na czerwono, gdy zbiornik jest pełny

Złącze USB za otwartymi drzwiczkami komory
Cechy produktu i dane techniczne
Komora sterylizacyjna
Bezpośrednio ogrzewana parą przez zintegrowany generator pary, pośrednio elektrycznie ogrzewana przez maty grzewcze podczas wstępnego podgrzewania i suszenia
Pokrywa i zamknięcie
Pokrywa zawiasowa z zamknięciem mechanicznym, blokada bezpieczeństwa
Uszczelka pokrywy
Uszczelka w profilu T, silikonowa
Technika pomiaru temperatury
Niezależne czujniki PT100 z czasem wyrównania T0,9 = 3 s, technika 2-przewodowa, wewnętrzna rozdzielczość 0,01K, rozdzielczość wyświetlacza 0,1K, możliwość kalibracji
Monitorowanie uszkodzenia lub zwarcia czujnika
Czujnik referencyjny do cieczy
Czujnik pomiarowy jak opisany w technice pomiaru temperatury, z elastycznym przewodem pomiarowym, standard we wszystkich modelach
Certyfikat kalibracji zgodny z ISO
W zestawie we wszystkich urządzeniach
Technika pomiaru ciśnienia
Elektroniczny czujnik ciśnienia 0 do 6 bar, pomiar ciśnienia bezwzględnego lub względnego, programowalny, monitorowanie uszkodzenia czujnika, rozdzielczość / wyświetlanie 0,1 kPa
Certyfikat kalibracji zgodny z ISO
W zestawie we wszystkich urządzeniach
Zasilanie w wodę zasilającą
Zintegrowany zbiornik, zintegrowane odgazowanie, napełnianie i uzupełnianie zbiornika ręczne
Pompa wody zasilającej
35 l/h, automatyczne zasilanie z zintegrowanego zbiornika
Regulacja poziomu wody
Czujniki poziomu dla Low Level i Max Level
Zabezpieczenie przed przegrzaniem grzałki
2 niezależne systemy: regulacja temperatury grzałki przez PT100, zabezpieczenie przed przegrzaniem przez osobne wyłączniki zabezpieczające – 1x z automatycznym resetem, 1x bez resetu (odblokowanie tylko przez technika)
Sterylna wentylacja
Filtr membranowy, µ ≤ 0,2 µm, standardowo we wszystkich modelach
Wyświetlanie interwałów serwisowych
Automatyczne powiadomienie o wielokolorowym panelu dotykowym
Sterowanie mikroprocesorowe
Sterowanie wszystkimi funkcjami, wyświetlacz na wielokolorowym panelu dotykowym
Obwód bezpieczeństwa
Dla grzania i monitorowania ciśnienia w komorze
Timer
Programowanie uruchomienia według daty i godziny
Sygnał akustyczny
Opcjonalnie włączany
Interfejsy
Wewnętrzne RS232 dla drukarki
Zewnętrzne USB dla drukarki, sieci, podłączenia komputera
OBSŁUGA KLIENTA jest dla nas bardzo ważna.
Nasza ogólnokrajowa sieć serwisowa gwarantuje krótki czas reakcji i kompetentnych techników serwisowych, którzy mają wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie sterylizacji parowej. Nasze uczciwe ceny i przyjazna dla użytkownika konstrukcja urządzeń pozwalają utrzymać koszty na niskim poziomie. Dbamy o Państwa urządzenia.
Opcjonalnie do sterylizatora parowego Laboklav 25
Filtracja powietrza wywiewanego – bezpieczna ochrona użytkownika
Filtracja powietrza wylotowego odpowiada pod względem budowy i działania wymaganiom rozporządzenia w sprawie substancji biologicznych (BioStoffV), w tym TRBA 100, oraz rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa techniki genetycznej (GenTSV). Urządzenie nadaje się zatem do stosowania w obszarach o poziomie ochrony/bezpieczeństwa 2 lub wyższym. Filtracja powietrza wylotowego odbywa się z uwzględnieniem sterylizacji kondensatu i sterylizacji wkładu filtracyjnego w kontrolowanej temperaturze podczas każdego cyklu. Czujnik temperatury PT 100 zintegrowany z obudową filtra zapewnia skuteczność sterylizacji. Obudowa filtra jest łatwo dostępna dla użytkownika i znajduje się w obudowie, do której dostęp można uzyskać po otwarciu pokrywy. Wodoszczelna obudowa ze stali szlachetnej otacza pokryty tworzywem sztucznym hydrofobowy element filtrujący o wielkości oczek 0,2 μm.
Za pomocą licznika cykli zintegrowanego z układem sterowania można kontrolować żywotność elementu filtrującego; informuje on również o konieczności wymiany filtra.
Opcja V: próżnia wstępna i próżnia susząca
Seria Laboklav 25 może być opcjonalnie wyposażona w szeroki zakres opcji próżniowych.
Próżnia wstępna (stała lub frakcjonowana):
Podpróżnia służy przede wszystkim do prawidłowego odpowietrzania wszelkiego rodzaju pakowanych wyrobów sterylizowanych, odpadów stałych i wilgotnych w workach oraz innych wyrobów trudnych do odpowietrzenia. Wielostopniowa (frakcjonowana) podpróżnia niezawodnie usuwa powietrze i umożliwia swobodny dostęp pary do wyrobów sterylizowanych. Tylko dzięki próżni wstępnej można zapewnić powtarzalne wyniki sterylizacji zgodnie z normą DIN 58951-2 w wymienionych zastosowaniach!
Próżnia susząca:
Próżnia susząca jest potrzebna do suszenia końcowego wszystkich pakowanych materiałów sterylizowanych. W trakcie fazy suszenia skroplona para wodna znajdująca się w opakowaniach jest niezawodnie odparowywana i usuwana z komory za pomocą próżni. Pozwala to uniknąć dodatkowej reakcji i dosuszenia w suszarce.
Opcja M: Szybkie chłodzenie
(bez docisku, do zbiorników otwartych)
Seria Laboklav 25 może być opcjonalnie wyposażona w wysoce wydajny układ chłodzenia zwrotnego dla cieczy. Podczas fazy chłodzenia zwrotnego wydajny wentylator kieruje zimne powietrze otoczenia do komory, co przyspiesza schładzanie cieczy. W rezultacie faza chłodzenia może zostać skrócona nawet o 50%*.
* w zależności od wielkości butelek i ilości załadunku
SegoSoft
SegoSoft – w pełni automatyczna, cyfrowa dokumentacja partii i procesów dla sterylizatorów, termodystylatorów i urządzeń do zgrzewania.

Poszczególne opcje są dostosowane do aktualnego stanu techniki oraz wymagań obowiązujących przepisów, rozporządzeń, norm i wytycznych, m.in.:
-
ArbSchutzG: ustawa o bezpieczeństwie i higienie pracy
-
ÜAnlG: Ustawa o instalacjach wymagających nadzoru
-
BetrSichV: Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa pracy
-
DIN 58951-2:2018-01: Sterylizacja – Sterylizatory parowe do sterylizacji wyrobów laboratoryjnych – Część 2
-
DIN EN 61010-1 VDE 0411-1:2020-03: Przepisy bezpieczeństwa dotyczące ... urządzeń laboratoryjnych
-
Dyrektywa 2014/68/UE: Dyrektywa dotycząca urządzeń ciśnieniowych
-
TRB 402: Wyposażenie zbiorników ciśnieniowych, otworów i zamknięć
-
TRBA 100: Środki ochronne podczas pracy z czynnikami biologicznymi
-
GenTSV: Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa inżynierii genetycznej